Ольга Чубенко, засновниця компанії Jobian, яка займається офіційним працевлаштуванням за кордоном, розповіла тим українцям, які мають намір їхати на заробітки до Польщі, які нюанси у оподаткуванні цієї країни потрібно їм знати.
Приблизно 1 мільйон українців щороку приїжджає до Польщі, щоб влаштуватися на сезонну роботу або знайти роботу на постійній основі. А це, у свою чергу, означає, що роботодавці, які наймають на роботу іноземців, повинні відповідним чином реєструвати їх, а також сплачувати за них податки. Щодо розміру таких податків, то вони рівні тим податкам, які платять працюючі поляки. Засновниця Jobian Ольга Чубенко дала свій коментар тим українцям, які зібралися на роботу до Польщі.
Ольга Чубенко з Jobian акцентувала увагу на 3 моментах
- Податки у Польщі дуже помірні, тож кожен українець зможе собі дозволити їх сплатити.
- Відповідно до договору, який підписано між Україною та Польщею, українці, які працюють у Польщі, не сплачують подвійний тариф, якщо мають особистий код PESEL, за яким їх роботодавець і проводить реєстрацію в податковій.
- Розмір податків у Польщі залежить лише від заробітної плати, а не від віку чи статі.
У компанії Jobian (Джобіан) нагадують, що іноземці, які працюють у Польщі, платять податки лише виходячи зі своєї зарплати. Тобто ті трудові мігранти, які отримують заробітну плату, що ґрунтується на трудовому договорі, зобов’язані сплачувати офіційний податок, який називається у Польщі – PIT (PersonallncomeTax). Загалом, взаємини між працівником та роботодавцем відбуваються таким чином, що роботодавець самостійно оплачує цей податок за свого працівника, одразу ж перераховуючи частину заробітної плати своїх працівників до податкової. Водночас кожна людина, яка працює в Польщі, має можливість проконтролювати статус цих оплат з боку роботодавця.
У Jobian розповіли про принципи нарахування PIT у Польщі
- якщо сума річного доходу не перевищує 3091 злотих, то така заробітна плата не оподатковується;
- якщо річна заробітна плата перебуває на позначці від 3091 до 85528 злотих, вона оподатковується за ставкою в 17%;
- якщо річний заробіток перевищує 85528 злотих, то такий дохід оподатковується за ставкою в 32%.
Окрім цього, засновниця Jobian Ольга Чубенко, нагадала, що офіційне працевлаштування набагато вигідніше для іноземців, які працюють у Польщі, адже несплата податків може стати для них великою проблемою надалі і призвести, зокрема, до депортації та неможливості в’їзду до країни у майбутньому.
Важливо знати також і про те, що наприкінці року частину сплачених податків можна повернути, — наголошує Ольга Чубенко. Повернути кошти можна як компенсацію на утримання дітей і навіть як компенсацію за послуги доступу до мережі інтернет. Найчастіше такі компенсації проводяться через бухгалтерію роботодавця.
Підсумовуючи, Ольга Чубенко нагадує, що вивчення моделі оподаткування у будь-якій зарубіжній країні, в яку планується виїзд для заробітку – це обов’язковий етап для трудових мігрантів і знаходити час на це вони просто зобов’язані.