Очі ваблять і чарують, очі дарують нам понад 80% інформації про світ навколо нас. Вони є, без перебільшень, найважливішим органом чуття людини.
Неможливо переоцінити важливість хорошого зору, адже без нього наша можливість сприймати навколишній світ обмежена. На превеликий жаль, кількість людей з вадами зору щороку невпинно зростає — у зв’язку з цим, тема турботи про зір сьогодні актуальна, як ніколи. А кожен, хто прагне зберегти здоров’я своїх очей якомога довше, має бути добре проінформованим на цю тему.
Спеціалісти сайту https://luxoptica.ua/ua/ зібрали поширені тези про зір і здоров’я очей, аби розібратися — що є правдою, а що вигадкою.
Носіння окулярів і контактних лінз може призводити до ще більшого погіршення гостроти зору
Це неправда, а лише досить популярний міф. На сьогодні немає науково зафіксованих фактів, які б свідчили про те, що носіння засобів корекції (окулярів чи контактних лінз) має негативний вплив на оптичну силу ока.
Зате фактом є зворотнє: якщо нехтувати носінням корекції, зір буде поступово погіршуватися ще більше. Річ у тому, що якщо оптична сила ока недостатня, щоб розглядати предмети на певній відстані, доводиться постійно мружитися й додатково напружувати очі. Постійне та надмірне напруження очей є досить небезпечним і з часом може призводити до подального погіршення зору.
Вправи та вітаміни для очей можуть покращити гостроту зору
Якби не хотілося, щоб це було правдою, але ні. Певне кожен ще з дитинства чув про те, що для хорошого зору треба їсти багато чорниці та моркви, але це лише популярний міф.
Гостроту зору визначає ціла низка складних фізіологічних факторів,як-от стан очної тканини, форма очного яблука. Суттєво вплинути на ці фактори та покращити оптичну силу ока вправами чи вітамінами, на жаль, неможливо. Втім це зовсім не означає, що від вживання вітамінів чи вправ для очей треба відмовитися. Нехай вони не здатні покращити гостроту зору, але все ж вони позитивно впливають на акомодацію та загальний стан очей.
Сонячне світло корисне для очей
Це вкрай небезпечний міф, адже насправді навпаки: сонячне проміння шкодить очам. Сонце випромінює ультрафіолет, який може призводити до різних офтальмологічних захворювань, зокрема: фотокератиту, ретинопатії, дистрофії рогівки та інших проблем.
В сонячну погоду потрібно обов’язково носити сонцезахисні окуляри, що блокують 100% ультрафіолету. Таким чином ви зможете захистити свої очі від потенційних проблем, викликаних впливом сонця.
Регулярно ходити до офтальмолога потрібно тим, хто має проблеми з очима
І ще одна вигадка. До лікаря-офтальмолога регулярно потрібно ходити усім, кому не байдужий стан власних очей, а не тільки тим, хто має діагностовані проблеми. Вважається, що на перевірку зору потрібно ходити мінімум один раз на рік.
Регулярна перевірка зору необхідна для своєчасно виявлення будь-яких відхилень від норми. Чим раніше будуть виявленні проблеми із зором, тим більше шансів їх вилікувати.